Vallikääru Sprint 2014

Ringi 44, Pärnu, 80012 Pärnumaa, Eesti Vabariik, ,

21. juuni 2014

Vallikääru Sprint 2014

“Vallikääru Sprint” on paarissprindivõistlus aerutajatele ja kanuutajatele suvises Pärnus veefestivali Watergate programmis.

KORRALDJAD: Pärnu Surfikool & Pärnu Kalevi Aerutamisklubi

TOIMUMISE AEG JA KOHT: 21.juuni 2014 kell 19.00 Pärnu Vallikääru akvatooriumis.

VÕISTLUSKESKUS: Vallikääru aas, Sadama tänava ja Ringi tänava vaheline ala Pärnu linnas.

VÕISTLUSDISTANTS: 150 meetrit

VÕISTLUSKLASSID: ühesed kanuud (C1), kahesed kanuud (C2);  ühesed süstad (K1),  kahesed süstad (K2), kärestikusüstad, “Draakonid” (dragon boat)

OSAVÕTT: kutsetega

STARDIMAKS: tasuta

 

KANUUD

Ūdens sporta klubs “Barons”Gatis PranksGatis Pranks sõiduvees

1986. aastal sündinud Lätimaa kanuu raudvara on kodused meistrivõistlused võitnud loendamatutel kordadel, eelmisel aastal võitis 6 meistritiitlit. Tegemist on ka esimese Vallikääru Sprindi kanuu võitjaga. Jõuline kuuevarbaline on edukalt esindanud oma kodu-maad rahvusvahelistel võistlustel ja on saavutanud Eesti vanameistri Tarmo Tootsiga võrdväärseid tulemusi: noorte (U-18) EM’i 7. koht 1000 m ühekanuul 2004. aastal, juunioride (U-23) EM’i hõbe 1000 m kahekanuul 2006. aastal ja MM’i 8. koht 1000 m kahekanuul 2013. aastal koos Aivis Tintsiga. Sellel aastal võistleb Vallikääru Sprindil ainult ühekanuul, jättes kahekanuude sõidud järgmistesse aastatesse.

Pärnu Kalevi AerutamisklubiJoosep KarlsonJoosep Karlson sõiduvees

1995. aasta väljalaskega noormees, kes on võitnud 11 Eesti meistritiitlit. Esimesel Vallikääru Sprindil jäi võitmatuks ainult lätlane Gatis Pranks. Esindanud on noormees Eestit ka rahvusvahelistel võistlustel: noorte (U-18) EM’i 5. koht ja MM’i 9. koht 1000 m ühe-kanuul ja noorte maratoni MM’i 5. koht ühekanuul ja 4. koht kahekanuul 2013. aastal. Valitud 2013. a Pärnu linna ja Pärnu maakonna parimaks noorsportlaseks ja Eesti parimaks rajaaerutajaks kanuul. Lisaks aerutamisele kiire ka suusarajal – Tartu suusamaratoni 70. koht. Oma esimeseks iidoliks peab Eesti kanuukuningat Danek Tšuškinit. Võistleb sellel aastal ühekanuul ja kahekanuude finaalis koos Andreas Baumiga.

Viljandi AerutamisklubiPildituMadis Vitsut sõiduvees

1990. aastal sündinud Madis on võitnud Eesti meistrivõistlused 5 korral, neist 3 korral koos aasta noorema vennaga, Mihkliga, kahe-kanuul. Esimesel Vallikääru Sprindil pidi B- finaalis Sabir Mustafajevi, toona valitseva Eesti meistriga 200 m sprindis, paremust tun-nistama. Madis on esindanud Eesti riiki juunioride (U-23) EM’il, kus saavutas 12. koha 500 m kahekanuul koos Erik Koitlaga. Sellel aastal on võistlustules ühekanuul ja koos vennaga ka kahekanuude finaalis.

 

PildituTanel Heli sõiduveesViljandi Aerutamisklubi

1987. aastal sündinud aerutaja on võitnud Eesti meistrivõistlused 18 korral. Esimesel Vallikääru Sprindil pakkus suure üllatuse väl-jalangemisega avavoorus. On valitsev Eesti meister 200 m sprindis. Kogenud meessportlane on esindanud Eestit rahvusvahelistel võistlustel: noorte (U18) EM’i 7. koht 500m ja 9. koht 1000 m neljakanuul 2004. aastal ja täisakasvanute MM’i 23. koht 1000 m ühe-kanuul 2010. aastal. Võistleb sellel aastal Vallikääru Sprindil ühekanuul.

 

Mihkel VitsutMihkel Vitsut sõiduveesViljandi Aerutamisklubi

Aerutamistreeninguid alustas 2002. aastal Viljandis, Kalev Heli juhendamisel. Aerutamisega tegeleb praegu ehitusinseneri õpingute kõrvalt Tartus, treeneriks on endine Eesti tippaerutaja Vladimir Borissov. Nüüdseks on Mihkel 4-kordne Eesti meister. Sportlikeks ajaviideteks on lisaks aerutamisele ka süstamatkad kaunites Eestimaa paikades, lisaks osalemine rahvaspordi-üritustel, näiteks on mitu korda läbinud SEB Tallinna jooksumaratoni, Tartu suusamaratoni ja igaaastane traditsioon on joosta ümber Viljandi järve, mida olen läbinud juba 11 järjestikust aastat, parimaks kohaks seal on 81. Vitsut on võitnud ka 100 km pikkuse Võhandu maraton RAFT klassis, 13 tundi ja 33 minutit. Seal aastal võtab osa ühekanuu kui ka kahekanuu võistlusest koos venna Madisega.

PildituRoman Hozjainov sõiduveesViljandi Aerutamisklubi

 

 

 

Pärnu Kalevi AerutamisklubiAndreasAndreas Baum sõiduvees

1995. aastal sündinud Baumi on võitnud aerutamiskarjääri jooksul 3 Eesti meistritiitlit, kõik kolme medalit on võidetud kahekanuult. Esindanud Eestit rahvusvahelistel võistlustel: noorte (U-18) maratoni EM’i 6. koht kahekanuul 2011. aastal ja maratoni MM’i 4. koht kahekanuul 2013. aastal. Noormees on tegija ka Eesti juuniorid murdmaasuusatamise maastikul, noppides tihti medaleid ka sealt. Tartu suusamaratoni parim tulemus on 56. koht, mis on parim tulemus aerutajate seas – parim aerutajast suusataja. Esimese Valli-kääru Sprindi paatide stardis hoidja võistleb sel aastal ühekanuul ja kahekanuude finaalis koos Joosep Karlsoniga.

Carl Daniel HaidakTartu Sõude- ja AerutamisklubiCarl Daniel Haidak sõidu vees

1998. aastal sündinud Carl Daniel on oma perekonnas 3. generatsiooni aerutaja. Enne teda sõitsid kanuud tema vanaisa Jaan ja isa Martin Haidak. Noormees on aerutamisega tegelenud alles kolm aastat ja käisil on neljas, hetkeseisu vaadates on kindlasti tuleviku mees. Viimasel kahel hooajal on noormees võitnud Eesti karikasarja oma vanuseklassis. Sellel aastal oma täiskasvanute debüüti tegemas Vallikääru Sprindil ühekanuul.

 

 

SÜSTAD

Kaspar SulaTartu Sõude- ja AerutamisklubiKaspar Sula sõiduvees

Esimese Vallikääru Sprindi meister, kelle kontole on laekunud kokku 3 Eesti meistritiitlit. Tegemist on valitseva Eesti hõbedase sprinteriga Jüri Juurikase järel. Lisa hobiks on 1990. a väljalaskega mehel käsipall. Sellel aastal võtab osa Vallikääru Sprindi ühe-paadi sõidust kui ka kahepaadi sõidust koos Kristjan Orasega, kellega ollakse valitsevad Eesti meisterid kahepaadi 200 m sprindis.

Pärnu Kalevi AerutamisklubiJüri Juurikas Jüri Juurikas sõiduvees

Esimese Vallikääru Sprindi hõbedane sprinter, kelle kontole on laekunud kokku 8  Eesti meistritiitlit. Tegemist  on valitseva Eesti meistriga 200 m sprindis Kaspar Sula  ees. On esindanud Eestit rahvusvahelistel võistlustel:  noorte (U-18) MM’i 9. koht 500  m ühe-süstal 2007. aastal ja juunioride (U-23) EM’i 5. koht 500 m ühesüstal  2011.  aastal. Tegelenud viimastel aastatel ka kulturismiga – Athletic Fitness. Tegemist on  1989. a sündinud sportlasega, kes võistleb sel aasta Vallikääru Sprindil ühepaadil kui  ka kahepaadil koos Marek Koplusega.

Tartu Ülikooli Akadeemiline SpordiklubiKristjan OrasKristjan Oras sõiduvees

Esimese Vallikääru Sprindi pronksine sprinter, kelle medalikontol on ,nagu paarimehelgi, Kaspar Sula, 3 Eesti meistritiitlit. Tegemist on valitseva Eesti meistriga kahepaadi 200 m sprindis. 1983. aasta mehe tohtu kirg on Audi, seda näitab mehe nälg kiiruse järele ka süstas. Lisaks on Kristjan Eesti meister, Euroopa 5. ja maailma 4. kulturismis – Atheletic Fitness. Võistleb sel aastal ühepaadil kui ka kahepaadil koos Kaspar Sulaga.

 

Pärnu Kalevi AerutamisklubiMarek Koplus Marek Koplus sõiduvees

1988. aasta väljalaskega noormees on võitnud Eesti meistrivõistlused 8 korral. Esindanud Eesti ka mitmetel kordadel rahvusvahe-listel võistlustel: noorte (U-18) EM’i 19. koht 500 m kaheesüstal 2006. aastal ja juunioride (U-23) EM’i 16. koht 200 m kahesel süstal 2010. aastal. Hetekl on mees tööloom ja tegeleb kütusefirmas Olerex IT-alases valdkonnas. Vallikääru sprindil võtab osa ühepaadi sõidust ja kahepaadi sõidust koos Jüri Juurikasega.

 

Tartu Sõude- ja AerutamisklubiKaarel Alupere Kaarel Alupere sõiduvees

Aerutaja, kelle nimel on 14 Eesti meistritiitlit. Esindanud Eestit rohketel kordadel rahvus vahelisel võistlustel: noorte (U-18) EM’i 5. koht ja MM’i 9. koht 1000 m ühesüstal 2011. aastal, täiskasvanute EM’i 8. Koht 1000 m kahesüstal 2012. a ja täiskasvanute MM’i 15. koht 1000 m kahesüstal 2013. aastal. Valitud 2013. aastal Tartu linna paimaks meeskonna liikmeks. Vabaajal on 1993. a sündi-nud noormehe üks meelsamaid tegevusi kalastamine. Võisteleb ühe- kui ka kahepaadil koos Tarmo Tootsiga.

 

Tartu Ülikooli Akadeemiline SpordiklubiTarmo Tootsi Tarmo Tootsi sõiduvees

Tegeimist on Eesti aerutamise raudvaraga, kelle kontole on kogunenud 52 Eesti meistritiitlit! 1982. a sündinud Tootsi silmapaist-vaim tulemus enne comeback’i oli juunioride (U23) EM’il 2. koht 500 m kahesüstal koos Peeter Beckeriga 2002. a. Comeback’iga alustas 2011. aastal ja edu ei pidanud kaua ootama: täiskasvanute EM’i 8. Koht 1000 m kahesüstal 2012. a ja 8. koht täiskasvanute MM’i 500 m ühesüstal 2013. a. Valitud 2013. aastal parimaks rajaaerutajaks ja Tartu linna parimaks meeskonna liimeks. Lisaks on hullumeelselt tugev ka suusarajal – Tartu maratoni 78. koht 2013. aastast. Spordi reporterite jaoks on tuntud kui Tarmo the Forever Tootsi. Tarmo on selle aasta Vallikääru Sprindi uustulnuk, kes võistleb ühepaadil ja kahepaadil koos Kaarel Aluperega.

Tartu Sõude- ja AerutamisklubiPeter-Paul Panov Peter- Paul Panov sõiduvees

MUST HOBUNE alates 1995. aastast!

Narva VikingidVitali Bespalov

1986. a sündinud mees, kellel on üks Eesti meistritiitel ja see on 2012. aastast kahesüstade 200 m finaalist koos Edgar Kesvateraga – edestati Ässade, Alupere/Tootsi, duot. Selle aasta Vallikääru Sprindi debütant, kes võistleb ühepaadil ja kahepaadil koos Edvard Lalliga.

 

Narva VikingidEdvard LallEdvard Lall sõiduvees

Noormees, kes võistleb ainult kahesüstal koos klubikaaslase Vitali Bespaloviga. Nooruki sünniaastaks on 1995.

 

 

TULEMUSED

K1M – mehed ühesed süstad (8)

Kaspar Sula - Tartu (1.koht)

Peter Paul Panov – Tartu (2.koht)

Tarmo Tootsi – Tartu (3.koht)

Kristjan Oras - Tartu (4.koht)

Jüri Juurikas - Pärnu (5.-8.koht)

Vitali Bespalov – Narva (5.-8.koht)

Kaarel Alupere - Tartu (5.-8.koht)

Marek Koplus - Pärnu (5.-8.koht)

 

 

C1M – mehed ühesed kanuud (8)

Gatis Pranks - Läti (1.koht)

Joosep Karlson - Pärnu (2.koht)

Tanel Heli – Viljandi (3.koht)

Ronald Volt – Viljandi (4.koht)

Andreas Baum – Pärnu (5.-8.koht)

Mihkel Vitsut - Viljandi (5.-8.koht)

Madis Vitsut - Viljandi (5.-8. koht)

Carl-Daniel Haidak – Tartu (5.-8.koht)

 

K2M – mehed kahesed süstad (4)

Sula / Oras – Tartu (1.koht)

Bespalov / Lall – Narva (2.koht)

Tootsi / Alupere – Tartu (3.koht)

Juurikas / Koplus – Pärnu (4.koht)

 

C2M – mehed kahesed kanuud (2)

Karlson / Baum - Pärnu (1.koht)

Vitsut / Vitsut - Viljandi (2.koht)

 

Kärestikuüstad (2)

Uko Kõrge – Pärnu (1.koht)

Lembit Uudsemaa – Tallinn (2.koht)

 

Draakonid “Dragon Boat” (2)

“Tallinn” - (1.koht)

Martin Pedai, Koit Põder, Martin Ilumets, Kristo Sepp, Helmut Suup, Hannes Torn, Raul Vello, Vitali Soritski, Andres Kasvandik, Teet Vähesoo, Siim Jõgioja, Roman Vernhoff

 

“Pärnu” – (2.koht)

Jüri Jaanson, Raio Piiroja, Joosep Laos, Imre Taveter, Taavi-Valter Taveter, Timmo Jeret, Kein Einaste, Roman Fosti, Andres Metsoja, Marek Nõmm, Aivo Hints, Lembit Uudsemaa

Sündmuse programm

18:00 - 18:30

Soojendussõidud Vallikääru akvatooriumis

18:45 - 19:00

Loosimine

19:00 - 21:00

Võistluse algus ja lõpp

21:00 - 21:30

Autasustamine Vallikääru aasal

Sündmuse võtmeisikud

Sündmuse sponsorid